Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Górna połowa tabeli? Łatwo powiedzieć, czyli zapowiedź meczu Pogoń – Górnik

Górna połowa tabeli? Łatwo powiedzieć, czyli zapowiedź meczu Pogoń – Górnik

0

Już dzisiaj o godzinie 15:30 rozpocznie się mecz 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Górnikiem Zabrze. Obie drużyny są w górnej połowie tabeli i będą chciały tam pozostać, więc brak kompletu punktów dla obu zespołów może być problematyczny.

Drużyny te chcą znaleźć się w pierwszej ósemce po rundzie zasadniczej, ale muszą bardzo uważać. Jeden mecz może sprawić, że znajdą się w dolnej połowie tabeli. Pogoń w ostatnich 5 spotkaniach wygrała 3 razy (z Cracovią, Jagiellonią i GKS-em Bełchatów) i 2 razy przegrała (z Zawiszą i Lechią), co trzeba uznać za całkiem niezły wynik. Górnik radził sobie nieco gorzej. W ostatnich 5 spotkaniach wygrali tylko raz (z GKS-em Bełchatów), trzykrotnie zremisowali (z Wisłą Kraków, Ruchem Chorzów i Podbeskidziem) i zaliczyli jedną porażkę (z Lechią Gdańsk).

Klub z Zabrza ma aktualnie 40 punktów i zajmuje 6. pozycję (2 punkty przewagi nad 9. Lechią). Ekipa ze Szczecina z kolei zgromadziła 38 punktów i okupuje 8. miejsce (tyle samo “oczek” co Lechia). Kto wzmocni swoją pozycję w grupie mistrzowskiej? Dowiemy się po 15:30!

Komentarze