Górnik Łęczna wciąż na dnie, gol Starzyńskiego daje Zagłębiu trzy punkty!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:15
7 mar 2017, 19:47

W zaległym meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Łęczna uległ 0:1 Zagłębiu Lubin. Bramkę na wagę trzech punktów dla przyjezdnych zdobył z dystansu Filip Starzyński.

We wtorkowy wieczór został rozegrany zaległy mecz 21. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym ostatni w tabeli Górnik Łęczna podejmował u siebie Zagłębie Lubin. Oba zespoły przystępowały do tego spotkania z innymi celami, gospodarze liczyli na odbicie się od dna ligowej tabeli, z kolei Miedziowi wietrzyli szansę na zbliżenie się do czołówki.

Już w 6. minucie oglądaliśmy pierwsze trafienie w meczu – Woźniak zagrał piłkę do Starzyńskiego, który mocno uderzył z 20. metra, pokonując bezradnego Prusaka. Po zdobytej bramce Zagłębie chciało pójść za ciosem, ale bezskutecznie. Gospodarze z minuty na minutę zaczęli przejmować inicjatywę, spychając rywali w ich własne pole karne. Najlepszą okazję do wyrównania mieli na minutę przed przerwą – Bonin ruszył lewą flanką, wyłożył piłkę Śpiączce, jednak świetną interwencją popisał się Dziwniel.

Po zmianie stron Górnik Łęczna jeszcze odważniej ruszył do ataku, rozgrywając piłkę na połowie rywali, jednak nie miało to przełożenia na okazje bramkowe. W 67. min. dogodną sytuację z rzutu wolnego zmarnował Hernandez, przenosząc futbolówkę nad bramką. Pięć minut później bliski szczęścia był Śpiączka, jednak piłka po jego uderzeniu głową wylądowała w rękach Polacka. Do końca meczu Zagłębie desperacko broniło prowadzenia i gospodarze nie zdołali odrobić strat.

Górnik Łęczna był stroną dominującą w spotkaniu, podopieczni Smudy częściej mieli piłkę przy nodze i angażowali w akcje ofensywne większe ilości zawodników. Po gościach widać było wyraźnie wpływ piątkowego starcia z Legią, piłkarze “oddychali rękawami”, ale zdołali utrzymać prowadzenie i wywożą z Lublina komplet punktów.

Górnik Łęczna 0:1(0:1) Zagłębie Lubin

Bramka: Starzyński 6′

GÓRNIK: Prusak – Matei, Komor, Gerson, Leandro – Tymiński (41’Sasin), Bonin, Danielewicz (55’Pitry), Hernandez, Dzalamidze (73′ Grzelczak) – Śpiączka

ZAGŁĘBIE: Polacek – Todorovski, Madera, Guldan, Dziwniel – Piątek, Kubicki, Starzyński (75′ Siemaszko), Woźniak, Vlasko (86′ Tosik) – Buksa (61’Rakowski)