Górnik Łęczna wygrywa w Chorzowie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:23
18 lip 2015, 17:27

Górnik Łęczna pokonał 2-0 (1-0) chorzowski Ruch w 1. kolejce polskiej T-mobile Ekstraklasy.

Na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie brakowało zdarzeń obfitujących w sytuacje strzeleckie. Na boisku przez większość czasu wiało nudą. Obydwie drużyny nawet nie próbowały kreować gry. W 34 minucie emocje wznieciła bramka strzelona przez Fedora Cernycha po bardzo dobrej asyście Veljko Nikitovicia.

Druga połowa to odważniejsze ataki Ruchu. Najbliżej wyrównania Ruch był po strzale głową Visnakovsa. Jednak strzał Łotysza jedynie obił słupek bramki Prusaka.

W ostatnich minutach obraz sennej porażki Ruchu uzupełnił Bartłomiej Śpiączka. Śpiączka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i dobił piłkarzy gospodarzy. Trzy punkty wyjechały do Łęcznej.