Górnik Łęczna zwycięski w sparingu z pierwszoligowcem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
3 lip 2016, 19:28

W rozpoczętym punktualnie o 18:00 sparingu, Górnik Łęczna pokonał 2:1 Stal Mielec. Strzelcami bramek Górnikom zostali zawodnik testowany i Grzegorz Bonin oraz dla drużyny Janusza Białka Paweł Oziębło.

Dla zespołu z Łęcznej to drugi sparing podczas rozpoczętego 28 czerwca zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. W pierwszym meczu pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała po golach Krzysztofa Danielewicza i Bartosza Śpiączki. Za to Stal powoli kompletuje kadrę na rozpoczynające się rozgrywki pierwszej ligi. Z klubu w ostatnim czasie odeszli Andreja Prokić oraz Kamil Radulj, jednak właściciele podpisali kontrakt z Sebastianem Szczepańskim. Drużyna swoje przygotowania rozpoczęła na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbyła trzy sparingi.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się bardzo niemrawo. Do pierwszej bramki musieliśmy czekać do 30. minuty, gdy zawodnik testowany przez Górnik pokonał golkipera rywali. Przed końcem połowy Grzegorz Bonin podwyższył rezultat i Łęcznianie zadowoleni schodzili na przerwę. W drugiej części spotkania Stal częściej dochodziła do dogodnych sytuacji i w 79. minucie Paweł Oziębło wpisał się na listę strzelców, tym samym ustalając wynik dzisiejszej rywalizacji.

Górnik Łęczna rozpocznie sezon 2016/17 16 lipca, kiedy to zagra w pierwszej kolejce Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Stal Mielec zmagania w 1. lidze zacznie 30 lipca od meczu z Sandecją Nowy Sącz.

STAL MIELEC – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Zawodnik testowany (30.), 0:2 Grzegorz Bonin (41.), 1:2 Paweł Oziębło (79.)

STAL MIELEC: Libera – Oziębło, Zalepa, Zięba, Liberacki – Prejs, Żubrowski, Nowak, Cholewiak, Musiolik – Buczek

GÓRNIK ŁĘCZNA: Prusak (46 zawodnik testowany) – Sasin (61 Basta), zawodnik testowany, Szmatiuk (46 zawodnik testowany), Leandro (61 Jarecki) – Bonin (46 zawodnik testowany), Tymiński, Drewniak (46 Danielewicz), Piesio, Grzelczak (58 Śpiączka; 82 Szysz) – Pitry (58 Szpak)