Górnik lepszy w starciu beniaminków

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:34
28 paź 2017, 22:45

Dotychczasowy wicelider tabeli został nowym liderem. Górnik Zabrze pokonał w Niecieczy Sandecję Nowy Sącz 2-1. Zabrzanie odwrócili losy meczu, gdyż po golu Michala Pitera-Bucko.

Zawodnicy z Nowego Sącza pragnęli przerwać serię czterech w lidze, a licząc też rozgrywki Pucharu Polski pięciu meczy bez zwycięstwa. I w 30. minucie znaleźli się na właściwej drodze ku temu. Mateusz Cetnarski dośrodkował w pole karne rywali z rzutu wolnego, a w nim dobrze ustawiony stał Piter-Bucko, który mocnym strzałem głową nie dał szans Tomaszowi Losce. Do przerwy to gospodarze prowadzili grę, utrzymując się przy piłce przez 70% czasu trwania pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie zabrzanie usiłowali za wszelką cenę odwrócić losy tego spotkania. W 58. minucie meczu udało się doprowadzić gościom do wyrównania. Do dośrodkowania Michała Koja doszedł najlepszy strzelec ligi Igor Angulo, ale jego uderzenie zostało zatrzymane przez Jana Muchę. Na szczęście dla zabrzan po odbiciu piłki we właściwym miejscu o właściwym czasie znalazł się Szymon Matuszek i dobił futbolówkę do bramki.

Cztery minuty później Górnik już mógł się cieszyć z prowadzenia. Dziesiątą asystę zanotował Rafał Kurzawa, a czternaste trafienie Igor Angulo. Hiszpan ośmieszył obrońców gospodarzy i pewnym strzałem pokonał Jana Muchę. W 90. minucie meczu za drugą żółtą kartkę murawę musiał opuścić Filip Piszczek i Sandecja w konsekwencji kończyła ten mecz w ,,10″.

Jako że Lech w piątkowy wieczór zremisował na własnym obiekcie z Wisłą Kraków 1-1, a Górnik dzisiaj zgarnął komplet oczek, to zabrzanie w tej chwili są nowym liderem tabeli z 26 punkami na koncie. Sandecja osuwa się w tabeli coraz niżej. W tym momencie plasuje się na 11 pozycji.

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

1:0 Piter-Bucko 30′

1:1 Matuszek 58′

1:2 Angulo 62′