Górnik przegrywa w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:58
26 sty 2016, 13:26

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przygotowują się aktualnie do rundy wiosennej w Hiszpanii. W pierwszym rozegranym meczu towarzyskim piłkarze z Zabrza przegrali 0:2 z FC Gironą, która występuje w Segunda Division.

Na murawie w barwach Górnika zabrakło kilku piłkarzy. Wśród nieobecnych znaleźli się Maciej Korzym i Dominik Sadzawicki, którzy są przeziębieni. Natomiast Paweł Widanow i Erik Grendel nie są jeszcze w stu procentach przygotowani do gry.

Hiszpanie już w 5. minucie otworzyli wynik spotkania. Do piłki, która odbiła się od muru, pierwszy doszedł Lekić i pokonał Janukiewicza. Górnik miał okazje do wyrównania, ale zabrzanom brakowało szczęścia. Futbolówka po uderzeniu Kante minęła minimalnie bramkę rywali.

Na początku drugiej części spotkania idealną sytuację miał Stelbecki, ale udaną interwencją popisał się golkiper Girony. Hiszpanie ustalili wynik końcowy (2:0) w 70. minucie po sporym błędzie w obronie polskiego zespołu.

Górnik Zabrze (I połowa): Janukiewicz – Golański (25′ Olszewski), Danch, Oss, Kallaste – Gergel, Sobolewski, Matuszek, Madej – Kante, Leszczak

Górnik Zabrze (II połowa): Kasprzik – Gajda, Kopacz, Szeweluchin, Magiera – Cerimagic, Kwiek (70′ Olszewski), Janota, Pikul – Steblecki, Skrzypczak (67′ Żagiel)