Górnik walczy, Olimpia spada

27 maj 2018, 16:14

Górnik Łęczna pokonał na swoim boisku Raków Częstochowa 2:1 i wiąż może pozostać w NICE I lidze co innego Olimpia Grudziądz, która tylko zremisowała z GKS Katowice 1:1 i nie ma szans na utrzymanie.

W ramach 33. kolejki NICE I Ligi walczące o pozostanie rozgrywkach na przyszły sezon Górnik Łęczna i Olimpia Grudziądz grały na swoich stadionach. Obie drużyny musiały wygrać swoje mecz, by mieć szanse na utrzymanie. Z planu wywiązała się jedynie drużyna z Lubelszczyzny.
Pierwsza bramka w Łęcznej padła z rzutu karnego. W polu karnym faulowany był Marcin Flis, a pewnym strzałem prowadzenie dla Górników dał Patryk Szysz. W 41. minucie do wyrównania doprowadził Andrzej Niewulis, który strzałem głową pokonał Sergiusza Prusaka. Czarno zieloni jak najszybciej chcieli wyjść ponownie na prowadzenie. W 45. minucie udało się im to zrobić. Dobrze główkował Przemysła Pitry. W drugiej połowie żadna drużyna nie dążyła do zdobycia kolejnych bramek i wynik po 90 minutach brzmiał 2:1.

Górnik Łęczna – Raków Częstochowa 2:1 (2:1)

Niewulis 41, Pitry 45 – Szysz (k.) 22

Składy:
Górnik Łęczna: Prusak – Sasin, Pruchnik, Kasperkiewicz, Flis – Sosnowski, Łuszkiewicz – Szysz, Mosnikov (82′ Karbowy), Kosznik (90+1′ Jarecki) – Pitry (46′ Lebedyński)
Raków Częstochowa: Lis – Mondek (80′ Wójcik), Niewulis, Kościelny, Góra – Formella, Sapała (65′ Szczepański), Radwański, Figiel, Malinowski – Czerkas (69′ Embalo)

Na zwycięstwo Górnika nie odpowiedziała za to Olimpia. Zremisowała 1:1 z grającym o pietruszkę GKS Katowice. Mecz doskonale rozpoczął zespół z Grudziądza. Już w 7. minucie prowadził 1:0 dzięki bramce Filipa Jazvicia. Jednak nie udało im się dowieść prowadzenia do końca spotkania. Wyrównanie w 67. minucie dał GieKSie Dalibor Volas. Taki wynik sprawił, że Olimpia po siedmiu sezonach w I lidze spada na trzeci poziom rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Olimpia Grudziądz – GKS Katowice 1:1 (1:0)