Górnik wywozi punkt z Chojnic, zwycięstwo Wigier

7 paź 2017, 19:01

Zaledwie dwie bramki padły w dwóch spotkaniach Nice I ligi rozgrywanych w sobotę o godzinie 17. Chojniczanka Chojnice bezbramkowo zremisowała u siebie z Górnikiem Łęczna, zaś Wigry pokonały 2-0 u siebie Stal Mielec.

Od pierwszych minut to Łęcznianie starali się narzucić swój styl gry i zaczęli przeważać na boisku. Przewaga nie wystarczyła jednak do strzelenia bramki i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 0-0. Na początku drugiej połowy gospodarze mieli dobrą sytuację za sprawą Tomasza Boczka, który uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chojniczanka oddała dwa razy więcej strzałów na bramkę (12:6), ale ani im, ani gościom nie udało się znaleźć drogi do bramki swojego przeciwnika i przy obie drużyny podzieliły się punktami na Stadionie Miejskim w Chojnicach.

Chojniczanka Chojnice – Górnik Łęczna 0:0

W Suwałkach Wigry podejmowały na własnym obiekcie Stal Mielec. Goście liczyli na komplet oczek i możliwość przybliżenia się do ścisłej czołówki ligi, tymczasem skończyło się na zimnym prysznicu. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 55. minucie Mariusz Rybicki, który został wprowadzony na plac gry w przerwie przez trenera Artura Skowronka. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił wypożyczony z Pogoni Szczecin pomocnik Robert Obst.

Wigry Suwałki – Stal Mielec 2:0 (0:0)

1:0 Rybicki 55′

2:0 Obst 90+5′

Liderem po dzisiejszych spotkaniach została Odra Opole, która wygrała z Drutex-Bytovią 1-0. Opolanie mają tyle samo punktów co Chojniczanka. Stal z 18 punktami plasuje się na piątej pozycji. Na dziesiątym miejscu jest Górnik Łęczna z 15 oczkami, a o jeden punkt mniej mają Wigry, które dzięki dzisiejszej wygranej opuściły strefę spadkową.