Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Górnik Zabrze przedłuża umowę z kluczowym zawodnikiem

Górnik Zabrze przedłuża umowę z kluczowym zawodnikiem

0
Foto: tspbb.pl

Trwają przygotowania do rundy wiosennej w Lotto Ekstraklasie. Karuzela transferowa również ruszyła. Kluby próbują sprzedać lub zatrzymać swoich czołowych graczy. Górnik stawia na to drugie. Łukasz Wolsztyński – gracz z najdłuższym stażem w zespole – zostanie w Zabrzu do 2020 roku.

Umowa została podpisana dzisiaj, jeszcze przed wylotem na zgrupowanie na Cyprze. Popularny „Łuki” trafił do Górnika z Concordii Knurów, której jest wychowankiem. Do 2016 roku występował w rezerwach klubu z Zabrza. W 2015 roku został wypożyczony do Limanovii Limanowa, a rok później do Legionovii Legionowo. Powrócił do Górnika i dostał swoją szansę na grę. W Ekstraklasie zadebiutował 15 lipca 2017 w wygranym 3:1 meczu z Legią Warszawa. Obecnie „Wolszyn” ma na koncie 38 meczów w barwach Górnika w najwyższej klasie rozgrywkowej i cztery strzelone gole.

Cieszę się, że rozmowy kontraktowe zostały zakończone i zostaję w Zabrzu. To zawsze był, jest i będzie klub najbliższy memu sercu. W końcu z Górnikiem jestem związany najdłużej w karierze. Teraz można już skupić się tylko na pracy, dojściu do optymalne formy, wywalczeniu miejsca w wyjściowym składzie i walce o jak najwyższe miejsce Górnika w tabeli„– mówi Łukasz Wolszytyński.

Komentarze