Górnik Zabrze przegrał w meczu towarzyskim z wicemistrzem Cypru

1 lip 2019, 13:27

Podopieczni Marcina Brosza ulegli w spotkaniu towarzyskim cypryjskiemu AEK Larnaka (1:2). Jedyną bramkę dla Górnika zdobył Boris Sekulić.

Dzisiejszy rywal Górnika Zabrze w poprzednim sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Cypru, plasując się w ligowej tabeli jedynie za APOEL-em Nikozja. Oznacza to, że AEK Larnaka wystąpi w eliminacjach tegorocznej edycji Ligi Europy (ich rywalem w I rundzie będzie mołdawski FC Petrocub Hincesti).

Na prowadzenie w 26. minucie wyszli Cypryjczycy. Gola otwierającego wynik spotkania zanotował 33-letni francuski napastnik Florian Taulemesse. W 41. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Larnaki, do którego podszedł Ivan Trickovski, były zawodnik Legii Warszawa. Strzał doświadczonego zawodnika pochodzącego z Macedonii Płn. obronił Martin Chudy, ale wobec dobitki był już bezradny.

Po przerwie gola kontaktowego w 81. minucie meczu zdobył środkowy obrońca Górnika, Boris Sekulić. Trafienie Słowaka okazało się być ostatnim w tym spotkaniu i tym samym zespół z Zabrza zszedł z boiska pokonany. W poprzednich sparingach Górnik ograł GKS Katowice (2:0), a także czeską MFK Karwinę (2:1).