Górnik Zabrze przegrywa z pierwszoligowcem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:56
5 lut 2016, 13:27

Górnik Zabrze przegrał w swoim szóstym sparingu przed wznowieniem Ekstraklasy. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego ulegli pierwszoligowemu GKS-owi Katowice 1:2.

To już trzecia porażka zabrzan podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej przedostatnia drużyna Ekstraklasy przegrała aż 0:3 z Miedzią Legnica i 0:2 z hiszpańską Gironą.

Tym razem Górnik objął prowadzenie w 41. minucie za sprawą Szymona Skrzypczaka. W drugiej połowie to jednak katowiczanie doszli do głosu, a katem został Filip Burkhardt, który najpierw w 51. minucie doprowadził do wyrównania, a na kwadrans przed końcem z rzutu karnego ustalił wynik meczu.

Dziś Górnika Zabrze czeka jeszcze jeden sparing, o 16:30 zmierzą się z Wisłą Kraków.

SKŁADY:

Górnik Zabrze: Sebastian Przyrowski (46 Grzegorz Kasprzik) – Mateusz Słodowy (65 Bartłomiej Olszewski), Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Ken Kallaste – Armin Ćerimagić, Adam Wolniewicz (46 Daniel Wajsak), Michał Janota, Bartosz Pikul – Szymon Skrzypczak, Maciej Korzym.

GKS Katowice: Mateusz Kuchta (46 Rafał Dobroliński) – Alan Czerwiński (46 Remigiusz Curyło), Wojciech Kochański (46 Mateusz Kamiński), Oliver Práznovský, Adrian Frańczak (46 Kamil Witkowski) – Maciej Bębenek (46 Filip Burkhardt), Łukasz Pielorz, Povilas Leimonas (46 Sławomir Duda), Paweł Szołtys (46 Bartosz Iwan), Patryk Szymański (46 Przemysław Sawicki) – Krzysztof Wołkowicz (46 Tomasz Zahorski).