Górnik Zabrze wygrywa na własnym stadionie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:36
29 kwi 2015, 22:34

W ostatniej kolejce T-mobile Ekstraklasy przed podziałem na grupy mistrzowską i spadkową Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Zawiszę Bydgoszcz 2-1! Bramki dla gospodarzy zdobył Robert Jeż, a trafienie dla Zawiszy zaliczył Josib Barsić.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla Górnika. Już pierwszą centrę w pole karne rywali wykorzystał Jeż i strzałem głową pokonał Sandomierskiego. W pierwszej części meczu minimalną przewagę mieli gospodarze, ale więcej bramek nie padło. Dla odmiany początek drugiej połowy należał do Zawiszy, bo już pięć minut po wznowieniu do remisu doprowadził Barsić. Później ponownie inicjatywę przejął Górnik, ale i Zawisza miał swoje okazję na zdobycie bramki. Decydująca bramka padła w 84 minucie. Tym razem Jeż wykorzystał dośrodkowanie Magiery.

Górnik zakończył zasadniczą fazę rozgrywek na ósmym miejscu i zagra w grupie mistrzowskiej. Zawisza pozostaje na ostatniej pozycji w tabeli, ale po podziale punktów nie będzie na straconej pozycji w walce o utrzymanie.

Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz 2-1 (1-0)

Składy
Górnik Zabrze: P.Steinbors, A.Danch, O.Szeweluchin, M.Magiera, R.Gergel, R.Sobolewski, E.Grendel, R.Kurzawa, R.Jeż, Ł.Madej, S.Skrzypczak.