Gorzki przedsmak Ligi Mistrzów. Młodzi Legioniści przegrywają z BVB

14 wrz 2016, 17:50

Młodzieżowe drużyny Legii Warszawa i Borussii Dortmund zainaugurowały rozgrywki Ligi Mistrzów. Faworyzowana niemiecka ekipa pokonała gospodarzy 0:2 (0:1)

Wojskowi zaczęli z przytupem. Na linii pola karnego świetny odbiór zaliczył Szymański, ale niecelnie podał do Kulenovicia, który nie dał rady dojść do piłki. W 10. minucie po świetnej akcji Larsena i Anweilera Borussia wyszła na prowadzenie. W jednej z sytuacji pod bramką gości przy blokowaniu uderzenia Michalaka Scuderi doznał koszmarnej kontuzji i natychmiast został zniesiony do karetki. Przed przerwą Legią miała trzy wyśmienite okazje do wyrównania, ale ani Hołownia, ani dwukrotnie Szymański nie dali rady pokonać bramkarza rywali.

Po przerwie sporo pracy w bramce Legii miał Majecki. Polak świetnie interweniował po uderzeniach Anweilera i Larsena. W 68. minucie tuż po wejściu na boisko Kopacz przeprowadził kapitalną, indywidualną akcję. Polak grający w ekipie gości dośrodkował z lewej strony i trafił piłką w Małachowskiego, który zaliczył trafienie samobójcze. Legia potrafiła stworzyć świetne okazje, ale nie dopisywało im dzisiaj szczęście. Najpierw Ryczkowski trafił w bramkarza, a chwilę później po strzale Michalaka obrońca BVB odbił piłkę na słupek.

Legia Warszawa U-19 – Borussia Dortmund U-19 0:2 (0:1)
10′ Anweiler, 68′ Małachowski (sam.)

Legia: Majecki – Nawotka, Żyro (32′ Urbański), Bondarenko, Hołownia – Michalak, Małachowski, Szymański, Ryczkowski – Szczepański (50′ Waniek) – Kulenović (61′ Czarnowski)

BVB: Bansen – Scuderi (18′ Schwermann), Amos, Fritsch (67′ Kopacz), Niklas – Burnić, Schumecher, Laukart – Passlack (74′ Amenydo), Anweiler, Larsen

Żółte kartki: 43′ Bondarenko, 82′ Szczepański