Gospodarze solidarnie wygrywają swoje mecze

11 maj 2016, 19:44

Miedź Legnica oraz Zawisza Bydgoszcz solidarnie po 3:1 pokonały swoich rywali, którymi byli Sandencja i Chrobry Głogów. Dla Bydgoszczan oznacza to, że zawalczą o awans do Ekstraklasy.

O ile w meczu Miedzi z Sandencją wszystko było jasne już przed pierwszym gwizdkiem, bowiem oba zespoły nie miały już na sobie presji związanej z wynikiem o tyle w spotkaniu Zawiszy z Chrobrym, bydgoszczanie mogli marzyć o zajęciu drugiego miejsca w lidze, premiującego ich do gry w Ekstraklasie.

W 26. minucie w Legnicy wydarzyła się tragedia dla gości, bowiem zostali ukarani czerwoną kartkę. Szybko przewagę wykorzystał były reprezentant- Łukasz Garguła, zdobywając bramkę a na 2:0 podwyższył Petteri Forsell. W Bydgoszczy również pierwsza część obfitowała w gole. Najpierw Drygas z Lewickim wpisali się na listę strzelców po stronie Zawiszy by po chwili bramkę kontaktową zdobył Michalec.

Po przerwie Sandencja zdobyła kontaktową bramkę za sprawą Piszczka. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem kolejną bramkę dla Miedzi zdobył Bartczak. W meczu w Bydgoszczy również padła bramka. Rezultat na 3:1 podwyższył Kamil Drygas wykorzystując rzut karny. W doliczonym czasie gry Zawisza zdobyła czwartego gola autorstwa Karola Angielskiego.