Grad bramek w Płocku! Legia minimalnie lepsza od beniaminka

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:31
30 lip 2016, 22:23

Kto pojawił się na stadionie w Płocku, aby zobaczyć spotkanie miejscowej Wisły z Legią Warszawą, z pewnością tego nie żałował. Mistrzowie Polski po bardzo zaciętym meczu pokonali beniaminka Ekstraklasy 3:2 (2:2).

Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się znakomicie, bo już w 4. minucie po strzale głową wynik otworzył Tomislav Bozić, wykorzystując precyzyjne zagranie z rzutu rożnego Dominika Furmana. Legia nie zdążyła się jeszcze dobrze otrząsnąć po tym golu, a było już 2:0. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Szymiński, również po strzale głową i także po dośrodkowania z rzutu rożnego Furmana. Siedem minut później “Wojskowi” wzięli przykład ze swoich rywali i po skutecznej “główce” Prijovića strzelili bramkę kontaktową. Kiedy już cześć piłkarzy była myślami w szatni do remisu doprowadził Michał Kucharczyk, który zachował zimną krew w polu karnym Wisły i pewnym strzałem pokonał Seweryna Kełpina. Po pierwszej części gry tablica świetlna na stadionie w Płocku pokazywała wynik 2:2.

W drugą połowę lepiej weszli Legioniści, ale na bramkę dającą prowadzenie musieli czekać do 58. minuty. Wówczas zamieszanie w polu karnym Płocczan wykorzystał Igor Lewczuk i z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki rywali. W dalszej części meczu zespół prowadzony przez Besnika Hasiego starał się kontrolować przebieg gry, ale ataki gospodarzy wciąż były bardzo groźne. W 70. minucie strzał z czternastego metra oddał Serhej Krywiec. Arkadiusz Malarz miał spore problemy, ale zdołał odpić piłkę poza światło bramki. W końcówce dużym zagrożeniem dla Legii był Giorgi Merebaszwili, ale jego efektowne akcje nie przyniosły zamierzonego efektu i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

Wisła Płock – Legia Warszawa 2:3 (2:2)

Bramki: Bozić, Szymiński (dla Wisły) oraz Prijović, Kucharczyk, Lewczuk (dla Legii).

Wisła Płock: Kiełpin – Stępiński, Bozic, Szymiński, Stefańczyk, Rogalski (65. Kriwiec), Furman, Reca (87. Lebedyński), Iliew, Hemeha (46. Merebaszwili), Kante.

Legia Warszawa: Malarz – Brzyski, Lewczuk, Rzeźniczak, Broź, Moulin (83. Nikolić), Hämäläinen (71. Jodłowiec), Kopczyński, Kucharczyk, Prijović, Kosecki (68. Langil).