Grad czerwonych kartek dla Piasta, gol 17-latka i pewne zwycięstwo Cracovii!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:51
16 wrz 2019, 19:55

Cracovia nie zatrzymuje się i tym razem podopieczni Michała Probierza pewnie pokonali zespół Piasta Gliwice, który przez prawie całe spotkanie grał o jednego zawodnika mniej.

W ramach ostatniego meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia podejmowała u siebie Piast Gliwice. Przed starciem gospodarze plasowali się 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Z kolei goście zajmowali 8. miejsce gromadząc do tej pory 11 punktów. Bez wątpienia spotkanie to ze względu na osiągnięcia drużyn w poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy można było określić jako jeden z hitów tej kolejki w polskiej lidze.

Początek spotkania zdecydowanie należał do drużyny z Krakowa. Podopieczni Michała Probierza raz po raz tworzyli sobie groźne akcje podbramkowe. Szczególnie bliski zdobycia gola był Lopes w 8. minucie meczu. Parę chwil później mieliśmy na boisku wydarzenie, które z pewnością miało wpływ na dalsze losy spotkania. Otóż po konsultacji z VAR-em sędzia zdecydował się pokazać czerwoną kartkę za faul Bartoszowi Rymaniakowi. Od tej pory Piast musiał radzić sobie na boisku grając o jednego piłkarza mniej.

Mimo osłabienia podopieczni Waldemara Formalika co jakiś czas podejmowali próby pokonania Peskovicia. Groźny strzał na bramkę Słowaka oddał między innymi Milewski. W 42. minucie doczekaliśmy się pierwszego gola w tym meczu. Jego autorem był Huk, który nieumyślnie skierował piłkę dośrodkowaną przez Siplaka do własnej bramki. Pod koniec I połowy bardzo blisko zdobycia gola był również Michał Rakoczy. Z kolei asystent Waldemara Formalika został ukarany przez sędziego czerwoną kartką i tym samym wydalony na trybuny. Ostatecznie Cracovia schodziła na przerwą prowadząc 1:0.

W II połowę świetnie weszli gospodarze. Już w 47. minucie podopieczni Michała Probierza prowadzili 2:0. Tym razem zdobywcą bramki był 17-letni Michał Rakoczy. Po tym golu gracze z Krakowa zaczęli kontrolować spotkanie i i spokojnie rozgrywali piłkę. Co jakiś czas gospodarze stwarzali sobie sytuację na podwyższenie wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Cracovii.

16 września 2019, 18:00 – 8. kolejka PKO Ekstraklasy:
Cracovia 2:0 Piast Gliwice
Huk 42′ (sam.), Rakoczy 47′

Cracovia: Pestkovic – Râpă, Datković, Dytiatjew, Siplak (Pestka 85′) – Gol, Dimun – Hanca, Rakoczy (Strózik 55′), Wdowiak (Vestenicky 71′) – Lopes

Piast Gliwice: Plach – Korun, Huk, Malarczyk – Rymaniak, Milewski, Sokołowski (Jodłowiec 46′), Hateley, Kirkeskov – Felix, Parzyszek (Tuszyński 66′)