Grad goli w Kielcach!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:53
20 lut 2016, 17:17

W pierwszym z trzech sobotnich spotkań 23. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce podejmowała u siebie Lechię Gdańsk. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy, a skutecznością błysnął w tym spotkaniu Cabrera, który strzelił 3 bramki.

Początek spotkania bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy, ponieważ w 7. minucie Marić sfaulował w polu karnym Sierpinę, za co sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Cabrera. 19 minut później blisko wyrównania była Lechia, ale strzał Haraslina obronił Małkowski. Co nie udało się w 26. minucie, udało się 8 minut później. Peszko mocno dośrodkował w pole karne, Maloca zgrał piłkę głową do Grzegorza Wojtkowiaka, który również głową skierował futbolówkę w stronę bramki.

Początek drugiej połowy również okazał się szczęśliwy dla zawodników Korony, ponieważ już w 48. minucie w konsekwencji za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Gerson. Do rzutu wolnego podszedł Cabrera, a po jego strzale ręką w polu karnym zagrał Kuświk, za co sędzia podyktował drugiego karnego w tym meczu dla Kielczan. Jedenastkę na bramkę zamienił po raz kolejny Cabrera.

W 60. minucie Korona strzeliła trzecią bramkę. Sierpina dośrodkował w pole karne, po chwili znów otrzymał piłkę i zdecydował się na mocne wstrzelenie w pole karne. Marić odbił piłkę przed siebie, a  Cabrera z kilku metrów wpakował piłkę do bramki gości, kompletując tym samym hattricka. Dwanaście minut później Kielczanie zdobyli kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu Sierpiny piłkę do własnej bramki skierował Maloca. Minutę później bramkę zdobyła natomiast Lechia, którą zdobył Kuświk. W doliczonym czasie gry czwartą bramkę w tym meczu zdobył Cabrera, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk 4:2 (1:1)

Bramki:

7′, 50′, 60′ Cabrera (2x karny), 72′ Maloca (samobój) – 34′ Wojtkowiak, 73′ Kuświk

Żółte kartki:

28′ Rymaniak – 11′, 48′ Gerson (dwie żółte kartki w konsekwencji czerwona kartka), 22′ Wojtkowiak, 86′ Maloca

Składy:

Korona: Małkowski – Rymaniak (58′ Gabovs), Wierchowcow, Dejmek, Sylwestrzak – Zając (76′ Przybyła), Jovanović, Trafford (46′ Fertovs), Aankour, Sierpina, Cabrera

Lechia: Marić – Wojtkowiak, Maloca, Gerson – Peszko (69′ Mak), Łukasik (61′ M.Paixao), Krasić, Mila, Haraslin (51′ Stolarski) – F.Paixao, Kuświk