Grunwald mistrzem Polski!

22 lut 2015, 20:24

Grunwald Poznań po raz 15. został halowym mistrzem Polski.

W Pleszewie, gdzie odbył się finał, hokeiści na trawie z Poznania pokonali Pomorzanina Toruń 5:4. Trzecie miejsce dla LKS Gąsowa.

Drużyny z Poznania i Torunia już po raz trzeci z rzędu grały w finale MP, i po raz trzeci lepsi okazali się podopieczni Jerzego Wybieralskiego.

Mecz był bardzo ciekawy. Pomorzanin prowadził już 2:0, jednak w końcu to “Wojskowi” doszli do głosu. Tytuł mistrza Polski jednak wahał się do ostatnich minut.

– Na początku graliśmy bardzo nieskutecznie, a stracone gole podcinały nam skrzydła. Chwała chłopakom za to, że grali konsekwentnie do końca. Plan na sezon halowy zrealizowaliśmy w stu procentach. Awansowaliśmy do elity w klubowym Pucharze Europy i jako mistrz kraju zagramy w nim w przyszłym roku. Teraz chcemy odzyskać prymat w kraju na otwartych boiskach – powiedział po meczu trener Jerzy Wybieralski.

W meczu o 3. miejsce LKS Gąsowa okazał się lepszy od LKS-u Rogowo wygrywając 9:4(2:1).

Warto wspomnieć, że finał i mecz o 3. miejsce był rozgrywany w dłuższym wymiarze czasowym-2×30 minut.

MVP turnieju finałowego został Krystian Makowski(Pomorzanin Toruń). Najlepszym bramkarzem został goalkeeper czwartej drużyny Polski Maciej Pacanowski, zaś najlepszym strzelcem został mistrz Polski Waldemar Rataj, który zdobył 26 bramek.

Wyniki:
MECZ O 3. MIEJSCE:
LKS Gąsawa – LKS Rogowo 9:4 (2:1)
Bramki: dla LKS Gąsawa – Michał Warkoczewski – dwie (14.-karny, 42.-krótki róg), Mateusz Mazany – trzy (30., 32.-krótki róg, 55.), Janicki Jakub (36.), Piotr Rożek (39.-krótki róg), Robert Gruszczyński (55.), Mikołaj Hutek (58.); dla LKS Rogowo – Miłosz Pluta (30.), Mateusz Kuczkowski (35.), Artur Jasek – dwie (45., 52.-krótki róg).

FINAŁ
Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń 5:4 (2:2)

Bramki: dla Grunwaldu – Paweł Bratkowski – dwie (27.-krótki róg, 35.-krótki róg), Tomasz Dutkiewicz – dwie (30.-krótki róg, 36.-karny), Waldemar Rataj (57.); dla Pomorzanina – Rafał Szrajter – trzy (3., 14., 60.), Michał Makowski (42.).