Grupowy rywal Polski pewnie wygrywa!

27 maj 2016, 23:33

Irlandia Północna wygrała z reprezentacją Białorusi 3:0. Reprezentacja Polski stawi czoła Irlandczykom 12 czerwca podczas ME 2016 we Francji.

Dzisiejszy mecz był dla piłkarzy Martina O’Neilla ostatnim przed EURO 2016. Irlandczycy zdobyli trzy bramki głównie po błędach defensywy rywali. Już w 6. minucie Irlandia Północna objęła prowadzenie. Gapiostwo w obronie Białorusi wykorzystał Kyle Lafferty, który z bliskiej odległości pokonał Garbunowa. Z biegiem czasu optyczną przewagę zdobyli gospodarze. Grali czujnie i byli skoncentrowani. Dobrym korkiem okazało się założenie wysokiego pressingu, który wyprowadzał skutecznie rywali z rytmu. Białoruś próbowała odgryzać się kontrami, ale Roy Caroll nie miał w bramce dużo pracy. Na chwile przed końcem pierwszej połowy bramkarz gości popełnił błąd przy piąstkowaniu piłki, która spadła wprost na głowę Conora Washingtona. Piłkarzowi nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do siatki rywali. Było już 2:0.

Druga partia gry byłą niemalże kopią poprzedniej. Nadal widoczna przewaga, ale brak argumentów na trzecią bramkę. Zepchnięci do defensywy Białorusini nie stwarzali zagrożenia. W 88. minucie znów nie popisał się Garbunow. Po błędzie, a następnie dośrodkowaniu kolegi z zespołu Will Grigg.

Nasi rywale odnieśli zasłużone zwycięstwo i na pewno będą cięzkim orzechem do zgryzienia dla zespołu Adama Nawałki. Ostateczna batalia stoczy się 12 czerwca w Nicei.