Strona główna Piłka nożna Gwiazda PKO Ekstraklasy na celowniku zagranicznych klubów!

Gwiazda PKO Ekstraklasy na celowniku zagranicznych klubów!

0
30.07.2018 Szczecin LOTTO Ekstraklasa Sezon 2018/2019 Pilka Nozna Pogoń Szczecin 0:2 Piast Gliwice /fot. Adam Kowalski

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że czołowi piłkarze naszej ligi wzbudzają spore zainteresowanie zagranicznych klubów. Nikogo też nie dziwi fakt, że wybierają oni lepsze finansowo oferty oraz możliwość rozwoju w lidze na wyższym poziomie od Ekstraklasy. Kolejnym piłkarzem, który myśli nad zmianą otoczenia jest Jorge Felix z Piasta Gliwice. 

28-letni hiszpański skrzydłowy, który od niedawna występuje również jako ofensywny pomocnik ma za sobą świetną rundę jesienną. W 15 ligowych starciach zanotował bowiem aż dziewięć bramek, co plasuje go na czele klasyfikacji najlepszych strzelców ex aequo z Jarosławem Niezgodą (Legia) oraz Jesusem Imazem (Jagiellonia). Do swojego dorobku dorzucił również trzy trafienia oraz jedną asystę w europejskich pucharach. Nic więc dziwnego, że niewysokim, lecz dobrze wyszkolonym technicznie graczem interesują się kluby z innych państw.

Wśród nich wymienia się m.in. kluby rosyjskie, tureckie, hiszpańskie oraz włoskie. Kontrakt Feliksa obowiązuje tylko do końca czerwca obecnego roku i nie wiadomo, czy zostanie przedłużony na kolejne lata. Piast chciałby pozostania swojego kluczowego gracza na dłużej, jednak jego zatrzymanie nie będzie łatwe. Aktualna wartość rynkowa Hiszpana wg serwisu “transfermarkt” wynosi 650 tys. euro. http://credit-n.ru/zaymyi.html

Komentarze