Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Gwiazdor LOTTO Ekstraklasy trafi do Legii Warszawa! Transfer na ostatniej prostej!

Gwiazdor LOTTO Ekstraklasy trafi do Legii Warszawa! Transfer na ostatniej prostej!

0
fpt. Maciej Figielek

Jedna z największych gwiazd naszej rodzimej ligi trafi zasadzie transferu definitywnego do Legii Warszawa. Arvydas Novikovas, bo o nim mowa, pożegnał się już z Jagiellonią Białystok. 

Jak donosi dziennikarz Przeglądu Sportowego Piotr Wołosik, Arvydas Novikovas żegna się z Jagiellonią Białystok. Piłkarz roku na Litwie przeniesie się do wicemistrzów Polski. Legia Warszawa za 28-latka zapłaci około 300 tysięcy euro. Niska kwota podyktowana jest tym, że kontrakt zawodnika z “Jagą” był jeszcze ważny tylko przez pół roku.

Skrzydłowy trafił do białostoczan z VfL Bochum zimą 2017 roku. Praktycznie z marszu stał się czołową postacią klubu. W sezonie 2018/2019 rozegrał on 31 meczów w LOTTO Ekstraklasie w których zdobył 9 bramek dokładając do tego 6 asyst. 28-latek jest też regularnie powoływany do reprezentacji narodowej. W kadrze Litwy ma na swoim koncie 47 występów. Pięciokrotnie udawało mu się pokonać golkipera rywali.

Komentarze