Brazylia – Haiti: Grał zawodnik Chrobrego Głogów!

9 cze 2016, 08:29
Reprezentacja Brazylii gładko poradziła sobie z reprezentantami Haiti. Zwycięstwo 7:1 daje większe szanse na awans z grupy B do ćwierćfinału Copa America.

Canarinhos rozpoczęli Copa America 2016 od remisu 0:0 z Ekwadorem. Pierwszą sytuację strzelecką we wspomnianym meczu miał Philippe Coutinho, ale nie pokonał bramkarza. Reprezentacja Brazylii wyszła na Haiti identycznym składem i ponownie sygnał do ataku dał pomocnik Liverpool FC. Z jedną różnicą, że tym razem nie ostrzegał, a zdobył gola na 1:0. W 14. minucie Coutinho przeprowadził rajd środkiem boiska i strzelił z dystansu.

Coutinho był piłkarzem, który nadawał tempo atakom Brazylii i stwarzał zagrożenie pod bramką. Drugiego gola dostał trochę w nagrodę za zaangażowanie, ponieważ musiał dopełnić formalności po podaniu od Jonasa. Było to 400. trafienie Canarinhos na Copa. Następną setkę otworzył Renato Augusto strzałem głową w 35. minucie. Kilka przyspieszeń wystarczyło, by prowadzić 3:0. Brazylijczycy mogli być zadowoleni z siebie.

Obrona Haiti była dziurawa jak ser szwajcarski. W pierwszej połowie ofensywę zespołu z Karaibów opisywała cyfra jeden. Na taką ocenę w skali szkolnej zasłużyła za jeden strzał niecelny i jeden celny w bramkarza Canarinhos. Mało kto spodziewał się po Haitańczykach niespodzianki, ale waleczną grą w meczu z Peru, rozbudzili apetyty na więcej.

Selekcjoner Patrice Neveu wystawił w jedenastce Kevina Lafrance’a. Gracz Chrobrego Głogów miał odpowiadać za destrukcję w środku pola. Na ławce rezerwowych usiadł Donald Guerrier z Wisły Kraków. Po przerwie Haiti nie miało już nic do stracenia i w 70. minucie przeżyło swoją chwilę euforii. Historycznego, bo pierwszego gola na Copa America zdobył James Marcelin, który dobił z bliska strzał zatrzymany przez Alissona.

Bramka Haitańczyków była na otarcie łez po wysokiej porażce, gdyż Brazylijczycy w drugiej połowie dołożyli cztery trafienia. Po meczu bez historii Brazylia jest blisko awansu do ćwierćfinału. Haiti pozostał mecz pożegnalny z Ekwadorem.

Brazylia – Haiti 7:1 (3:0)
Bramki:
1:0 – Philippe Coutinho 14′, 2:0 – Philippe Coutinho 39′, 3:0 – Renato Augusto 35′, 4:0 – Gabriel Barbosa 59′, 5:0 – Lucas Lima 67′, 5:1 – James Marcelin 70′, 6:1 – Renato Augusto 86′, 7:1 – Philippe Coutinho 90+2′

Składy:

Brazylia: Alisson – Dani Alves, Marquinhos, Gil, Felipe Luis – Casemiro (62′ Lucas Lima) – Willian, Elias (72′ Wallace), Renato Augusto, Philippe Coutinho – Jonas (46′ Gabriel Barbosa).

Haiti: Johnny Placide – Jean Alcenat (83′ Jean Maurice), Mechack Jerome, Romain Genevois, Kim Jaggy, Reginal Goreux – Jeff Louis, Kevin Lafrance, James Marcelin, Jean-Marc Alexandre (62′ Max Hilaire) – Kervens Belfort (49′ Duckens Nazon).

Żółte kartki: Casemiro (Brazylia) oraz Goreaux (Haiti).

Sędzia: Mark Geiger (USA).