[WIDEO] Hannover 96 w końcu zwycięski. Kolejny gol Artura Sobiecha

15 kwi 2016, 22:22

Hannover 96 pokonał 2:0 u siebie Borussię Mönchengladbach w 30. kolejce niemieckiej Bundesligi. Drugą bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył reprezentant Polski, Artur Sobiech. Wynik spotkania otworzył Anton.

W pierwszych 45 minutach zawodnicy obu ekip zbytnio nie rozpieścili swoich fanów wysokim tempem gry. Jedyną groźną sytuacje podbramkową przeprowadzili gospodarze w 20. minucie. Hiroshi Kiyotake otrzymał doskonałe podanie w polu karnym, ale zmarnował to szansę, strzelając ponad poprzeczkę. Pierwsze połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zaraz po wznowieniu gry po przerwie Hannover wyszedł na prowadzenie. Noah-Joel Sarenren-Bazee wstrzelił piłkę w pole karne przeciwników, Waldemar Anton dopadł do niej jako pierwszy i pokonał bezradnego Sommera. 60. minuta przyniosła drugiego gola dla zespołu gospodarzy. Kenan Karaman trafił w prawy słupek bramki Borussii, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Artura Sobiecha, a ten dopełnił formalności i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. W samej końcówce spotkania Hannover mógł jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, ale w sytuacja sam na sam z bramkarzem Kenan Karaman uderzył tylko w słupek.

Mimo dzisiejszego zwycięstwa, Hannover nie poprawił swojej fatalnej sytuacji w tabeli Bundesligi. Podopieczni trenera Stendela nadal zajmują ostatnią pozycję, a do miejsca gwarantującego rozegranie barażu tracą 7 punktów. Borussia Mönchengladbach jest 5. z 45 “oczkami”.

Hannover 96 2 – 0 Borussia Moenchengladbach
1:0 – Anton 49′
2:0 – Sobiech 60′

Składy:

Hannover: Zieler – Sakai, Milosević, Sane, Albornoz – Anton (87′ Hoffmann), Schmiedebach – Sarenren-Bazee (77′ Sulejmani), Kiyotake, Karaman – Sobiech (83′ Szalai)

Gladbach: Sommer – Elvedi (83′ Hahn), Christensen, Stranzl – Johnson, Dahoud (54′ Traore), Nordtveit, Wendt – Hazard (54′ Herrmann), Stindl, Raffael.