Hannover znowu przegrywa, Sobiech wszedł z ławki

6 lut 2016, 17:43

Hannover przegrał 0:1 z FSV Mainz w meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla zespołu Artura Sobiecha była to już szósta porażka z rzędu w ligowych rozgrywkach. “Die Nullfünfer” zbliżyli się zaś na punkt do miejsca gwarantującego udział w eliminacjach do Ligi Europy.

Przed spotkaniem faworytem wydawali się goście. Drużyna Hannoveru była w fatalnej formie. Ostatnie miejsce w lidze, po 19 spotkaniach zaledwie 14 punktów. Mainz zaś inaczej, zajmowali miejsce w górnej połowie tabeli.

Spotkanie było bardzo chaotyczne. Obie strony stworzyły sobie wiele sytuacji podbramkowych, jednak koniec końców oddały zaledwie po dwa celne strzały. W tym jeden, z 24. minuty, wpadł do siatki. Bramkę strzelił Jairo Samperio i dzięki niemu jego drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W 63. minucie na boisku pojawił się Artur Sobiech, jednak nie pomógł swojej drużynie.

Hannover nie zmienił oczywiście swojej pozycji. Mainz zaś jest 7. i ma na koncie 30 pkt. W następnej kolejce drużyna polskiego napastnika zagra na wyjeździe z Borussią Dortmund(13.02), zaś podopieczni Martina Schmidta u siebie podejmą Schalke(12.02)

Hannover-Mainz 0:1