Harry Kane z kolejną bramką w Bundeslidze. Napastnik Bayernu wyrównał ważny rekord Lewandowskiego

13 sty 2024, 10:40

Bundesliga wznowiła rozgrywki po ponad trzytygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej. W pierwszym spotkaniu 17. kolejki rozgrywek Bayern Monachium pokonał 3:0 TSG Hoffenheim. Jedną z bramek zdobył Harry Kane, który jest najlepszym strzelcem rozgrywek.

Harry Kane jest nie do zatrzymania. Wyrównał jeden z rekordów Roberta Lewandowskiego

Piątkowe starcie było bardzo ważne dla Bayernu Monachium, bowiem 2023 rok zespół ten zakończył na drugim miejscu w ligowej tabeli i miał 4 punkty straty do Bayeru Leverkusen. Bawarczycy byli zdeterminowani i pewnie pokonali ekipę z Hoffenheim. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala, który zdobył też bramkę na 2:0.

Dopiero w doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:0 ustalił Harry Kane. Było to ważne trafienie dla angielskiego napastnika. Dzięki tej bramce wyrównał on rekord Roberta Lewandowskiego, który do tej pory jako jedyny piłkarz w historii zdobył 22 gole w pierwszej połowie sezonu. Należy jednak pamiętać, że Bawarczycy mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Unionem Berlin.

Poważnie zagrożony jest również jeden z najważniejszych rekordów Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. W sezonie 2020/2021 kapitan reprezentacji Polski zdobył 41 goli i pobił wieloletni rekord Gerda Muellera, który w jednej kampanii zaliczył 40 trafień. Teraz jeszcze lepszy wynik może osiągnąć Harry Kane.