Helik przypomniał się Probierzowi. Gol w ostatniej akcji meczu

26 wrz 2023, 09:00

Michał Helik w tym sezonie reprezentuje barwy angielskiego klubu Huddersfield Town, który gra na zapleczu Premier League. Siedmiokrotny reprezentant Polski został bohaterem swojej drużyny w ligowym spotkaniu z Coventry City. Były piłkarz Cracovii zdobył gola na wagę remisu w ostatniej akcji meczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Michał Helik uratował punkt ekipie Huddersfield Town

Drużyna Polaka już 27. minuty przegrywały 0:1. Zawodnik Coventry City Ellis Simms potężnym strzałem trafił w poprzeczkę, a następnie futbolówka pechowo odbiła się od stojącego przed bramką Yasina Ayariego i wpadła do siatki gości.

Przez ponad godzinę zawodnicy Huddersfield Town bezskutecznie starali się odrobić straty. Gościom udało się wyrównać, ale dopiero w ostatniej doliczonej minucie meczu. Wówczas strzał oddał Kian Harratt, ale ten został zablokowany. Na szczęście do odbitej piłki dopadł Michał Helik, który strzałem w okienko pokonał golkipera gospodarzy.

Bramkarz Ben Wilson był w tej sytuacji bez szans. Tym samym były piłkarz Cracovii uratował swojemu zespołowi jeden punkt. Aktualnie Huddersfield Town ma na koncie 9 oczek i zajmuje 17. miejsce w tabeli Championship. Trochę słabiej radzą sobie piłkarze Coventry City, którzy zgromadzili osiem oczek.

Warto dodać, że dla polskiego obrońcy był to już ósmy występ w sezonie 2023/24. Helik w poniedziałkowym starciu zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. Poprzednio trafił do siatki na inaugurację kampanii, kiedy to jego ekipa przegrała na wyjeździe z Plymouth Argyle 1:3.