Strona główna Piłka nożna II Liga Historia Widzewa w budżecie obywatelskim

Historia Widzewa w budżecie obywatelskim

0
widzew.com

Do środy 26 czerwca włącznie głosować można na widzewski projekt “TMRF Widzew i RTS Widzew, razem czy osobno? Odpowiedź po 110 latach (1910-2020)”.

Projekt powstania wyjątkowej widzewskiej publikacji historycznej zrealizowany zostać może w ramach Budżetu Obywatelskiego “ŁÓDZKIE NA PLUS” na rok 2020 organizowanego przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Jego pomysłodawcy, Włodzimierz i Tomasz Gawrońscy, chcą wyjaśnić i udokumentować genezę przyjęcia roku 1910, na który datuje się założenie TMRF Widzew, jako oficjalnej daty założenia Widzewa, w oparciu o rzetelną analizę i istniejące, ale trudno dostępne materiały historyczne. Powodzenie całego przedsięwzięcia leży teraz w rękach kibiców, których głosy zadecydują o dofinansowaniu zadania ze środków budżetu obywatelskiego.

 

Znaczenie projektu dostrzega klub, który wspiera inicjatywę i zachęca do głosowania. W ostatnich dniach zbierania głosów wypełnione karty złożyć będzie można w kasie nr 2. – Budując przyszłość tak wyjątkowego klubu, musimy dbać o jego historię. Największym kapitałem Widzewa są niesamowici kibice i sukcesy sprzed kilkudziesięciu lat. Mając nadzieję na nawiązania do tych ostatnich w przyszłości, powinniśmy pielęgnować przeszłość, zwłaszcza że za rok obchodzić będziemy 110-lecie Widzewa. To idealna okazja, żeby dostarczyć kibicom wartościowe opracowanie historyczne poświęcone założeniu i powstaniu klubu. Liczę na Wasze głosy – podkreśla Martyna Pajączek, prezes Widzewa.

Komentarze