Hit kolejki dla Borussii. Genialny mecz Piszczka!

19 lis 2016, 20:36

W niemieckim “Der Klassiker” Borussia Dortmund pokonała 1:0 Bayern Monachium. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Spotkanie na Signal Iduna Park perfekcyjnie rozpoczęli gospodarze. To oni dyktowali tempo gry i bardzo dobrym pressingiem zmuszali do błędu mistrzów Niemiec.

Podopieczni Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie w 11. minucie. Manuela Neuera sprytnym strzałem pokonał Pierre-Emerick Aubameyang. Dla Gabończyka było to dwunaste trafienie w obecnym sezonie ligowym.

W kolejnych minutach wicemistrzowie Niemiec spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Bawarczycy nie mogli się przedrzeć przez bardzo dobrze dysponowaną dziś defensywę Borussii.

W drugiej części gry podopieczni Carlo Ancelottiego przycisnęli bardziej gospodarzy. Mimo to nie potrafili na poważnie zagrozić bramce Burkiego. Dopiero w 61. minucie Xabi Alonso zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Szwajcarski bramkarz odprowadził tylko piłkę wzrokiem, a ta zatrzymała się na poprzeczce.

Dziesięć minut później Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł sam na sam z Manuelem Nauerem, ale kapitan Bayernu popisał się genialną interwencją i sparował piłkę na rzut rożny.

W kolejnych minutach przyjezdni rozpaczliwie próbowali odmienić losy rywalizacji, ale bardzo mądra gra w defensywie Borussii nie pozwalała na wiele Bawarczykom.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem BVB 1:0. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski był bardzo pewny w defensywie. Raz po raz angażował się też w akcje ofensywne swojej drużyny. Z kolei Robert Lewandowski nie zaliczy tego meczu do udanych. Snajper Bayernu był dziś niewidoczny i nie potrafił zagrozić bramce rywali.

Borussia dzięki zwycięstwu awansowała na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Do drugiego Bayernu traci tylko trzy punkty.