Hit kolejki LOTTO Ekstraklasy nie zawiódł!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
25 lis 2018, 20:24

Lechia raz po raz drugi w tym sezonie pokonała Jagiellonię Białystok. Lider po emocjonującym meczu pokonał wicelidera 3:2.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze z Gdańska. Po faulu Ivana Runje bramkę z rzutu karnego strzelił Flavio Paixao. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo. Po niecałych 120 sekundach wyrównał Poletanović. I strzelił taką bramkę, która może być golem sezonu! Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut skończy się remisem, w jednej z ostatnich sytuacji pierwszej połowy bramkę do szatni dla Lechii strzelił Kubicki.

Drugą połowę od ataków rozpoczęła Jaga. Przyniosło to zamierzone skutki w 53. minucie, kiedy Novikovas zdobył gola na 2:2. W 68. minucie kibice zobaczyli piata bramkę w tym ciekawym spotkaniu. Po raz trzeci na prowadzenie w tym meczu wyszła Lechia, a gola zdobył Nalepa.

Dzięki zwycięstwu Lechia umocniła się na pozycji lidera z 34 punktami na koncie. Jaga jest na trzecim miejscu i ma na swoim koncie 28 oczek.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)