HME w Glasgow: Lisek i Wojciechowski wystąpią w konkursie finałowym!

1 mar 2019, 22:25

Obrońca tytułu Halowego Mistrza Europy – Piotr Lisek, okazał się być najlepszym zawodnikiem kwalifikacji do finałowego konkursu skoku o tyczce – 5,70 metra. Do finału awansował również Paweł Wojciechowski – 5,60 metra.

Piotr Lisek potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję i wraz z Grekiem Karalisem wygrał piątkowe kwalifikacje do finałowego konkursu skoku o tyczce. W pierwszych próbach pokonał 5,50, 5,60 oraz 5,70 metra, pokazując, że w finale będzie chciał obronić zdobyty dwa lata temu tytuł.

Do finału awansował również brązowy medalista imprezy sprzed dwóch lat – Paweł Wojciechowski. Mistrz Świata z 2011 roku zaczął eliminacje od 5,35 metra i pokonał tą wysokość w pierwszej próbie. To samo uczynił na wysokościach 5,50 i 5,60 metra. Dwukrotnie próbował skoczyć jeszcze 5,70 metra, ale skoki te były nieudane. Okazało się, że 5,60 metra ostatecznie wystarcza na to, aby wystąpić w finale.

Eliminacji nie przebrnął Mistrz Europy z 2016 roku – Robert Sobera. Polak zakończył konkurs na 10. miejscu z wynikiem 5,50 metra.