Holandia: Sebastian Steblecki strzela decydującą bramkę

5 kwi 2015, 19:08

W niedzielnym meczu 29. kolejki holenderskiej Eredevisie z Go Ahead Eagles (1:0) zwycięską bramkę dla Cambuur Leeuwarden zdobył Sebastian Steblecki.

23-letni pomocnik rozpoczął niedzielne spotkanie na ławce rezerwowych, do gry wszedł w 64. minucie, a 19 minut później trafił do siatki rywali, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Dzięki tej wygranej jego zespół przesunął się z 10. na 8. miejsce w tabeli Eredivisie. Na pięć kolejek przed końcem sezonu ekipa z Leeuwarden ma sześć punktów straty do miejsca gwarantującego udział w barażach o awans do Ligi Europy i aż 13 punktów przewagi nad strefą spadkową, co w praktyce oznacza utrzymanie w ekstraklasie.

To drugi gol Stebleckiego w bieżącym sezonie. Wcześniej były gracz Cracovii wpisał się na listę strzelców w meczu z Ajaksem Amsterdam (1:2). Występ przeciwko Eagles był jego dziewiątym ligowym w sezonie, a pierwszym od 8 lutego.

Cambuur Leeuwarden – Go Ahead Eagles 1:0 (0:0)
1:0 – Steblecki 83′