I liga: Kolejne zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec

9 paź 2015, 21:41

W inauguracyjnym spotkaniu dwunastej kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym stadionie Drutex-Bytovię Bytów 2:0 (1:0) i dzięki temu awansowało na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Przez całą pierwszą połowę zdecydowaną przewagą miała drużyna gospodarzy, czego efektem było kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Jednak udało się wykorzystać zaledwie jedną, kiedy to w 9 minucie strzał Martina Pribuli dobił Dawid Ryndak. Po przerwie zespół z Bytowa również oddał inicjatywę rywalom i zdecydowanie rzadziej był w posiadaniu piłki. W 65 minucie padła druga bramka w tym spotkaniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz, który po nieudanej interwencji Bieszczada z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Zdobyte dziś trzy punkty sprawiły, że Zagłębie Sosnowiec awansowało na drugie miejsce w tabeli i zrównało się punktami z prowadzącym Zawiszą. Drutex-Bytovia Bytów zajmuje obecnie 9. miejsce.

Zagłębie Sosnowiec – Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (1:0)
Bramki: Ryndak 9′, Fidziukiewicz 65′.

Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Sołowiej, Udovidić – Ryndak, Dudek, Matusiak, Mizgała (62. Fonfara), Pribula (90+1 Tylec)– Fidziukiewicz (80. Paluchowski).
Bytovia: Bieszczad – Bąk, Chojnacki (65.Wojach), Formela, Chomiuk, Klichowicz, Kozans (59. Mąka), Kryszak, Mandrysz (85.Okuno), Poczobut, Wróbel.