I Liga: Rozwój Katowice kontynuuje swoją zwycięską passę

14 lis 2015, 15:14

Rozwój Katowice pokonał na swoim stadionie Sandecje Nowy Sącz 2:0 i tym samym wydłużył swoją zwycięską passę do trzech spotkań. Dwie bramki dla drużyny gospodarzy zdobył Adam Czerkas.

Pierwszą bramkę katowiczanie zdobyli w 37.minucie spotkania. Kamil Słaby fatalnie podał w kierunku Grzegorza Bonina, który przy okazji nie porozumiał się z własnym bramkarzem i Adam Czerkas wykorzystując ten błąd skierował piłkę do pustej bramki. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji Czerkas uderzył głową wprost w bramkarza gości, który nie miał żadnych problemów z obroną tego strzału.

Początek drugiej odsłony gry przyniósł nam natychmiastowego gola. Filip Kozłowski idealnie dośrodkował na głowę Czerkasa, a ten tym razem nie dał żadnych szans na obronę Radlińskiemu i Rozwój prowadził już 2:0. Później katowiczanie jeszcze mogli podwyższyć rezultat spotkania, ale swoje sytuacje marnowali m.in. Wróbel i Kozłowski.

Po tym spotkaniu Rozwój Katowice ma na swoim koncie 17 punktów, co jednak w dalszym ciągu nie pozwala na wydostanie się ze strefy spadkowej. Sandecja zajmuje 10 miejsce z 21 oczkami.

Rozwój Katowice 2 – 0 Sandecja Nowy Sącz