Strona główna Igrzyska Olimpijskie Igrzyska Olimpijskie odwołane!

Igrzyska Olimpijskie odwołane!

0
Foto: therxreview.com

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 zostały odwołane. Impreza została przesunięta na 2021 rok.

Kilka dni temu piłkarski świat obiegła informacja, że zaplanowane na przełom czerwca i lipca Euro 2020 zostało przesunięto na 2021 rok.

Decyzję o przełożeniu Olimpiady zaproponował premier Japonii, Shinzo Abe. To właśnie w japońskim Tokio miała odbyć się tegoroczna impreza czterolecia. Według informacji podanej przez CNN, prezydent MKOL, Thomas Bach, zgodził się na takie rozwiązanie.

O ile jest szansa, że do czasu rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich 2020 koronawirus ustałby, tak sportowcy nie mają możliwości przygotowywać się do najważniejszych zawodów w roku. Zawodnicy nie mogą nie tyle co rywalizować, a nawet trenować.

W tych warunkach nie wierzymy, że możliwe są uczciwe, globalne igrzyska w sensie ruchu olimpijskiego. Dlatego złożyliśmy wniosek do MKOl o ich przełożenie – mówił przewodniczący Szwajcarskiego Komitetu Olimpijskiego.

Z takiej decyzji zadowoleni są przedstawiciele największych sportowych mocarstw. – olelibyśmy przełożenia co najmniej na przyszły rok – komentował Alfons Hormann.

Komentarze