Imponująca akcja Kamila Grabary. Efektowny wyrzut piłki Polaka [WIDEO]

4 wrz 2023, 13:46

W siódmej kolejce duńskiej ligi FC Kopenhaga wygrała 2:0 z Viborgiem, a kolejne czyste konto zachował Kamil Grabara. Polak nie miał zbyt wiele pracy, ale zachwycił sytuacją z pierwszej połowy, popisując się niezwykle dalekim i efektownym wyrzutem piłki do kolegi z drużyny.

Dobry sezon Kamila Grabary

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, w obecnych rozgrywkach Kamil Grabara jest podstawowym bramkarzem FC Kopenhagi. Reprezentant Polski, który na najbliższym zgrupowaniu zastąpi kontuzjowanego Łukasza Skorupskiego, wystąpił jak dotąd w 12 meczach we wszystkich rozgrywkach i zachował pięć czystych kont.

Drużyna ze stolicy Danii wyeliminowała Raków Częstochowa w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W obu spotkaniach Grabara pokazał się z dobrej strony, a przy golu Łukasza Zwolińskiego w rewanżu nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W niedzielę z kolei Polak rozegrał pełne 90 minut w ligowym starciu z Viborgiem.

Imponujący wyrzut Kamila Grabary

Choć Grabara nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy (FC Kopenhaga wygrała 2:0, a Viborg oddał tylko dwa celne strzały), głośno zrobiło się o sytuacji z 42. minuty. Polak szybko wyrzucił piłkę do biegnącego do ataku kolegi z drużyny, przerzucając w ten sposób koło środkowe.

Co prawda akcja nie zakończyła się bramką dla gospodarzy, ale imponujący wyrzut Grabary został doceniony przez kibiców. Jak zatem widać, jest to kolejny z aspektów, którymi Grabara wyróżnia się na tle innych bramkarzy w duńskiej lidze.

Wszystko wskazuje na to, że obecnie Grabara rozgrywa ostatni sezon w FC Kopenhadze. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że od kolejnych rozgrywek będzie klubowym kolegą Jakuba Kamińskiego i na stałe przeniesie się do VfL Wolfsburg.