Iniesta kontra Barca. Lewandowski zagrał w symbolicznym meczu

6 cze 2023, 17:22

W towarzyskim meczu podsumowującym sezon FC Barcelona wygrała z japońskim Vissel Kobe 2:0, a Robert Lewandowski rozegrał całą pierwszą połowę. Był to również symboliczny moment, bowiem przeciwko swojej byłej drużynie zagrał Andres Iniesta.

Iniesta zagrał z Barcą

Już po zakończeniu ligowych rozgrywek FC Barcelona udała się do Japonii, gdzie rozgrywała symboliczny mecz. Katalończycy mierzyli się bowiem z Vissel Kobe, w którego barwach od pięciu lat występuje Andres Iniesta. Legendarny pomocnik Barcy na początku lipca pożegna się jednak z zespołem.

Spotkanie to było więc nie tylko okazją do podsumowania rozgrywek w wykonaniu Barcy, ale także spotkania Iniesty ze swoją byłą drużyną Przed pierwszym gwizdkiem doszło do sympatycznego spotkania z Xavim Hernandezem, z którym przez wiele lat z powodzeniem występował w środku pomocy.

Barca wygrała z Vissel Kobe, Lewandowski grał 45 minut

Sam mecz szybko ułożył się po myśli FC Barcelony. W pierwszych 20 minutach na listę strzelców wpisali się Franck Kessie i Eric Garcia, a przy obu trafieniach asystował młody Pablo Torre. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Katalończycy wygrali 2:0.

Robert Lewandowski przebywał na murawie do 45 minuty. Tuż przed startem drugiej części został zmieniony przez młodego Marca Guiu. Andres Iniesta z kolei rozegrał 80. minut, a przy schodzeniu z murawy otrzymał owacje na stojąco.

Znakomity hiszpański pomocnik występował w barwach FC Barcelony w latach 2002-2018. Przez ten czas rozegrał dla niej 674 spotkania we wszystkich rozgrywkach i sięgnął po 32 trofea.

Kristoffer Velde powołany do kadry. Zagra u boku Erlinga Haalanda!