Inter Mediolan zgarnia kolejne trofeum. Teraz czas na finał Ligi Mistrzów

25 maj 2023, 07:43

Znakomicie wygląda rok 2023 dla Interu Mediolan. W styczniu piłkarze prowadzeni przez Simone Inzaghiego wygrali w superpucharze, a teraz dołoży do swojej gabloty złote medale za triumf w Pucharze Włoch. W finałowym meczu Nerazzurri pokonali Fiorentinę 2:1. Dwa gole dla zwycięskiej drużyny strzelił Argentyńczyk Lautaro Martinez.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Puchar Włoch 2023. Inter zabiera trofeum do Mediolanu

Tegoroczny finał Coppa Italia był niezwykły, gdyż wzięli w nim udział dwaj finaliści europejskich pucharów. Po jednej stronie stanęli piłkarze Interu Mediolan, którzy za kilka dni powalczą o triumf w Lidze Mistrzów. Rywalem Nerazzurrich była natomiast Fiorentina. Piłkarze Vincenzo Italiano zagrają w finale Ligi Konferencji Europy.

Środową rywalizację lepiej zaczęli właśnie pogromcy Lecha Poznań. Fiorentina wyszła na prowadzenie już po trzech minutach. Doskonałe podanie wzdłuż bramki zagrał Jonathan Ikone, a gola strzelił Nicolas Gonzalez. Radość ekipy z Florencji nie potrwała jednak zbyt długo. Wszystko za sprawą Lautaro Martineza.

Argentyński mistrz świata jeszcze w pierwszej połowie skierował dwukrotnie futbolówkę do siatki rywali. Najpierw ta sztuka udała mu się w 29. minucie. Wówczas napastnik Interu Mediolan skorzystał z błędu defensywy Fiorentiny, która źle ustawiła pułapkę ofsajdową. W 37. minucie Lautaro Martinez doskoczył do dośrodkowania posłanego przez Nicolo Barellę.

Po zmianie stron więcej goli już nie zobaczyliśmy. Tym samym złote medale za rywalizację w Pucharze Włoch zawisły na szyi piłkarzy prowadzonych przez Simone Inzaghiego. Dla Nerazzurrich był to dziewiąty triumf w tych rozgrywkach. Rekordzistą cały czas pozostaje jednak Juventus, który czternaście razy wygrywał w Coppa Italia.

Najważniejszy w tym sezonie mecz dla Interu Mediolan odbędzie się 10 czerwca. Wówczas włoska drużyna zagra w finale Ligi Mistrzów. Tam czekać będzie na nich Manchester City. Świeżo upieczeni mistrzowie Anglii marzą o zdobyciu potrójnej korony.