Ivan Djurdjević po meczu z Miedzią Legnica: Przed meczem powiedziałem mojej drużynie…

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:13
1 paź 2018, 00:32

W spotkaniu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Miedź Legnica 2:1. Szkoleniowiec Kolejorza na pomeczowej konferencji podkreślał, że widać było poprawę w grze jego zespołu.

Lech Poznań szybko, bowiem już w 11. minucie objął prowadzenie w spotkaniu. Gol Gytkjaera był bardzo ważny dla podbudowania morali całej drużyny.

-Przede wszystkim ważne było dla nas wygranie dzisiejszego spotkania. Przed meczem powiedziałem mojej drużynie, że chcemy wygrać, ale zagrać też dobre starcie. Ostatnio mieliśmy z tym problem. Uważam, że weszliśmy bardzo dobrze w ten dzisiejszy pojedynek, pierwsza bramka padła szybko. Widać było poprzednio, że zespół ma problem z wejściem w mecz, ale ten gol dużo nam dał. Chcieliśmy kontrolować spotkanie. Miedź nie była na tym poziomie, na którym grała w ostatnich starciach, ale widać, że chce utrzymywać się przy piłce i chce grać. Co nam pomogło- powiedział Ivan Djurdjević.

Po przerwie gospodarze znów szybko zdobyli bramkę. Niestety jednak w końcówce pojawiło się zbyt dużo nerwowości w poczynaniach Lecha.

-W drugą połowę weszliśmy źle, ale wtedy padła bramka, która miała dać nam spokój. Niepotrzebnie straciliśmy później gola, ta nerwówka nie była potrzebna. Musimy mieć większą kontrolę, przytrzymywać piłkę. Miedź miała swoje szanse, ale uważam jednak, że dziś zagraliśmy lepiej niż ostatnio. Poprawa zaczyna być widoczna. Bardzo ważne zwycięstwo mojej drużyny- zakończył Serb.