wtorek, 28 czerwca, 2022

Ivan Djurdjevic trenerem Chrobrego

Ivan Djurdjevic został nowym trenerem Chrobrego Głogów. Strony podpisały kontrakt obowiązujący przez dwa lata.  

42-letni Ivan Djurdjevic pochodzi z Belgradu, ale posiada też obywatelstwo polskie, bo w Polsce przebywa od ponad 10 lat. Jest młodym szkoleniowcem, który w 2013 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej – w kraju w całości poświęconej Lechowi Poznań, był przygotowywany na szkoleniowca pierwszej drużyny. Od razu zaczął pracę w Akademii Lecha prowadząc zespół U-19, a od 2015 roku będąc trenerem zespołu rezerw Kolejorza i zajmując z nim kolejno trzecie, drugie i czwarte miejsce w rozgrywkach 3 Ligi. Przebywał też na stażach w zagranicznych klubach, m.in. w Villareal, Sportingu Lizbona, FC Basel czy Atletico Madryt. 17 maja 2018 roku został zaprezentowany jako szkoleniowiec pierwszej drużyny Lecha. Na tej funkcji pracował do listopada, a w tym czasie zespół pod jego wodzą zanotował dziewięć zwycięstw, trzy remisy i dziesięć porażek.

Ivan Djurdjevic ma bogatą karierę zawodniczą. Wstępując na pozycji obrońcy lub pomocnika, grał w klubach z rodzinnej Serbii, Hiszpanii i Portugalii. W 2007 roku trafił do Lecha i jednemu klubowi pozostawał wierny przez kilkanaście kolejnych lat, będąc ważną częścią bardzo mocnego w swojej historii Kolejorza. W Ekstraklasie rozegrał 105 spotkań, w których zdobył 4 bramki. Razem z zespołem wywalczył mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Z powodzeniem rywalizował też w rozgrywkach Pucharu UEFA / Ligi Europy, dwukrotnie dochodząc do 1/16 finału (14 meczów / 1 gol).

Chrobry podjął rozmowy z Ivanem Djurdjevicem w dniu ogłoszenia informacji o rozstaniu na koniec sezonu z trenerem Grzegorzem Nicińskim. Od tego momentu doszło do kilku spotkań, Ivan Djurdjevic obejrzał też mecze zespołu rezerw oraz juniorów.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA