Strona główna Piłka nożna Izrael – Polska: Znamy skład Polaków na spotkanie z Izraelem. Bez Lewandowskiego...

Izrael – Polska: Znamy skład Polaków na spotkanie z Izraelem. Bez Lewandowskiego w ataku!

0
foto: zimbio.com

Jerzy Brzęczek zaskoczył wyborem pierwszej jedenastki na przedostatnie spotkanie w tegorocznych eliminacjach do przyszłorocznego Euro. W wyjściowym składzie zabrakło kapitana naszej reprezentacji – Roberta Lewandowskiego.

Lider w klasyfikacji Złotego Buta za sezon 2019/2020 nie pojawi się na boisku w Izraelu, a na pewno nie od pierwszych minut. Selekcjoner zdecydował, że w przedostatnim meczu eliminacji do ME linię ataku utworzy Krzysztof Piątek, zaś rolę kapitana będzie pełnił Kamil Glik.

Jak poinformował ekspert Polsatu Sport, Artur Wichniarek, wynika to z decyzji władz Bayernu, którzy poprosili Jerzego Brzęczka, by ich piłkarz wystąpił tylko w jednym z dwóch zaplanowanych spotkań reprezentacji Polski. Brak Lewandowskiego na liście nominowanych do gry przeciwko Izraelowi wynika z faktu zbliżającej się potyczki ze Słowenią, która jako jedyna pokonała nas w tegorocznych kwalifikacjach.

O sprawie poinformował w studiu Polsatu: https://www.polsatsport.pl/film/wichniarek-bayern-poprosil-brzeczka-aby-lewandowski-zagral-tylko-w-jednym-meczu_6899785/

W bramce zagra Wojciech Szczęsny, który do pomocy będzie miał czwórkę obrońców. Oprócz Glika są to również: Tomasz Kędziora, Jan Bednarek i Arkadiusz Reca. W środku pola zagrają Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński, zaś na skrzydle strzelec gola w spotkaniu z Macedonią -Przemysław Frankowski oraz Sebastian Szymański.

Dla Glika to czwarty mecz w roli kapitana reprezentacji Polski. Dotychczas zaszczytną funkcję pełnił w listopadzie 2015 roku przeciwko Czechom, w marcu 2016 roku przeciwko Finlandii oraz we wrześniu 2018 roku przeciwko Irlandii.

Lewandowski z kolei nie zagra w reprezentacyjnym meczu po raz pierwszy od 20 listopada 2018 roku. Wówczas Polacy mierzyli się w Lidze Narodów z Portugalią.

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Arkadiusz Reca – Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak – Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski – Krzysztof Piątek http://credit-n.ru/zaymi-listing.html

Komentarze