Jaga oddała fotel lidera na tylko jedną noc

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:13
2 kwi 2017, 17:19

Jagiellonia nie dała sobie odebrać pozycji lidera i pokonała na własnym boisku 1:0 Termalicę Bruk Bet Nieciecza.

Nie trudno było wskazać faworyta meczu, skoro lider tabeli na swoim boisku podejmował zespół bez formy, znajdujący się na 6. miejscu w lidze, będący (formą)zdecydowanie bliżej grupy spadkowej niż mistrzowskiej.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł nam zbyt wielu emocji, jednak na jego zakończenie “setkę” miał Sheridan. Mięciutko z prawej strony piłkę dośrodkował Zygmunt Gordon, ale Irlandczyk z 2 metrów fatalnie przestrzelił. Po chwili to Sheridan idealnie obsłużył Vassilieva, jednak ten uderzył wprost w Pilarza. Estończyk przedwcześnie, bo już w 25. minucie, musiał opuścić boisko, z powodu kontuzji mięśniowej. Po pół godzinie gry idealnie o Gutkovskisa zagrał Guilherme, jednak Łotysz spudłował. W 36. minucie błąd Gordona, po tym jak za lekko podał piłkę w poprzek boiska, co wykorzystał Stefanik, perfekcyjnie uderzając z dystansu, jednak na posterunku był Kelemen. Do przerwy nie padła żadna bramka, jednak gołym okiem widać było przewagę gospodarzy.

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza. Optyczną przewagę mieli gracze z Białegostoku, a gości liczyli na kontry. Jaga “cisnęła”, przeprowadzała bardzo składne i przyjemne dla oka akcje, jednak brakowało “wisienki na torcie”. W 65. minucie Stefanik podał niemal “na patelnię” piłką Gubie, ten jednak fatalnie skiksował i wynik nie uległ zmianie. Z każdą kolejną minutą coraz groźniej atakowali piłkarze Jagi, a konkretnie Cernych i Sheridan. Nie szło z gry, to zawodnicy gospodarzy zdobyli bramkę z rzutu karnego po ewidentnym faulu Ziajki na Tomasiku. Egzekutorem “11” został Sheridan, który cały mecz pracował na tę bramkę. Za 5 minut dobrą szansę miał Misak, jednak bramkarz Jagi był na posterunku. Goli w Białymstoku więcej nie było i Jaga wraca na fotel lidera.

Jagiellonia: Kelemen- Tomasik, Guti, Runje, Gordon – Cernych, Góralski, Vassiliev(25′ Romanczuk), Grzyb(62′ Khomchenovskyj), Frankowski – Sheridan

Termalica: Pilarz – Guilherme, Putivcew, Osyra, Ziajka(86′ Kowal) – Guba(69′ Fryc), Babiarz, Stefanik(80′ Misak), Kupczak, Gergel – Gutkovskis

Jagiellonia Białystok – Termalica Nieciecza 1:0(0:0)