“Jaga” upokorzona przez Lechię Gdańsk

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:18
2 paź 2015, 22:12

Mimo dobrej pierwszej połowy Jagiellonia Białystok przegrała u siebie 0-3 z Lechią Gdańsk. Piłkarze gospodarzy pod koniec I połowy nie wykorzystali rzutu karnego. Druga połowa to zdecydowana przewaga gdańszczan.

W piątkowy wieczór w Białymstoku spotkały się ekipy, których kibice do tej pory nie mogły być za bardzo zadowolone z wyników. W ostatniej kolejce lepiej zaprezentowali się gdańszczanie, ale ciężko było przed meczem wskazać murowanego faworyta. Był to 250 mecz Michała Probierza w ekstraklasie.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarza, a w 15. minucie po ładnym dośrodkowaniu Tomasika szansę na gola zmarnował Madera. Kilka chwil później strzał Tomasika minął nieznacznie poprzeczkę bramki Marića. W 24. minucie Cernych kapitalnie się zachował, ale jego plasowany strzał zatrzymał się na słupku. Kolejna szansa Jagi, a konkretnie Grzelczaka został zmarnowana na początku trzeciego kwadransa. Tuż przed przerwą wydawało się, że gospodarze wreszcie obejmą prowadzenie. Jednak nawet rzut karny można źle wykonać… Vassiljev uderzył wprost w bramkarza gości!

Drugą połowę o wiele lepiej kontrolowali gdańszczanie, ale mecz nie był zbyt emocjonujący. Dopiero w 66. minucie mieliśmy pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Kuświka doskonale wykorzystał Mak i na zegarze mieliśmy 0-1. Kilka minut później wyrównać mógł Cernych, ale uderzył niecelnie. Ostatni kwadrans kapitalnie rozpoczęła Lechia. Uderzenie z 13. metrów  Makuszewskiego może konkurować do bramki kolejki. Cisza na stadionie w Białymstoku była bardzo znamienna… W doliczonym czasie gry “Jagę” dobił Grzegorz Kuświk.