Jagiellonia lepsza o jedną bramkę od Piasta

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:37
18 kwi 2015, 20:06

Jagiellonia Białystok wygrała u siebie 2:1 z Piastem Gliwice. Mecz odbył się w ramach 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Łukasz Tymiński, który dobił strzał Świderskiego po interwencji Rusova. Wynik spotkania w 43. minucie podwyższył Taras Romanczuk, który z kolei dobił strzał Tymińskiego z 30 metrów. To był mecz pełen niepewnych interwencji bramkarza Piasta. Po pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale nic im to nie dało.  Bramkę honorową dla klubu z Gliwic zdobył Paweł Moskwik w 74. minucie spotkania. Wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Podgórskiego.

Jagiellonia zajmuje aktualnie 3. pozycję z 45 punktami na koncie. Piast okupuje 12. miejsce i zgromadził do tej pory 33 “oczka”.

Jagiellonia Białystok 2:1 Piast Gliwice