Jagiellonia nadal z szansą na mistrzostwo

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
13 maj 2018, 20:19

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin (2:1) i pozostaje w walce o tytuł mistrzowski.

Zawodnicy Ireneusza Mamrota marząc o końcowym triumfie w LOTTO Ekstraklasie musieli zwyciężyć z nie najlepiej spisującym się Zagłębiem, aby przedłużyć swoje szanse w walce z Legią. Kibice z Podlasia z niecierpliwością nasłuchiwali także na wieści ze stolicy, bo w przypadku porażki Legii z Górnikiem ich zespół objąłby prowadzenie już dziś.

Białostoczanie od pierwszych minut przeważali na boisku. W 25. minucie spotkania Guilherme zacentrował z rzutu wolnego i strzałem z kilku metrów prowadzenie Jagiellonii dał Taras Romanczuk. Dobra organizacja gry defensywnej Jagiellonii sprawiła, że prowadzenie utrzymała do przerwy.

W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył Bartosz Kwiecień. Podobnie jak w meczu z Lechem Poznań skierował piłkę głową do siatki po niezłym dośrodkowaniu kolegi z zespołu. W 57. minucie spotkania boisko opuścił żegnający się z Zagłębiem Aleksandar Todorovski, który nie krył łez wzruszenia. W barwach Miedziowych rozegrał bowiem trzy i pół sezonu. W końcówce spotkania gospodarze coraz częściej zagrażali bramce Mariana Kelemena i w 87. minucie dopięli swego. Piłkę do siatki skierował Jakub Tosik, dając jeszcze swojej drużynie szansę na remis w tym spotkaniu. Emocje były tym większe, gdyż kolejna bramka Zagłębia spowodowałaby, że już dziś poznalibyśmy mistrza Polski. Do wyrównania jednak nie doszło i wszystko rozstrzygnie się za tydzień.

W decydującej kolejce Jagiellonia Białystok zmierzy się u siebie z Wisłą Płock, natomiast Zagłębie Lubin podejmie na wyjeździe Koronę Kielce. Walcząca o mistrzostwo Legia pojedzie do Poznania.

Zagłębie Lubin 1:2 Jagiellonia Białystok (0:1)

0:1 25′ Taras Romanczuk

0:2 52′ Bartosz Kwiecień

1:2 87′ Jakub Tosik

Zagłębie Lubin: Hładun – Todorovski (57′ Czerwiński), Kopacz, Guldan, Balić – Tosik, Jagiełło (77′ Janoszka) – Starzyński, Slisz (58′ Pawłowski), Żyra – Mareš

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme – Romanczuk, Kwiecień – Frankowski (82′ Bezjak), Pospisil (63′ Wlazło), Novikovas (76′ Wójcicki) – Sheridan

Sędzia: Jarosław Przybył