Jagiellonia remisuje z Legią po bezbarwnym spotkaniu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
6 maj 2018, 20:03

Hit 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy rozczarował. Jagiellonia Białystok będąca stroną dominującą, nie była w stanie pokonać Legii w bezpośredniej walce o tytuł mistrzowski. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Piłkarze obu drużyn, mając świadomość jaką rangę ma to spotkanie, rozpoczęli dość asekuracyjnie. Większą uwagę przywiązywali do gry w destrukcji aniżeli do konstruowania składnych akcji. Nieco lepiej w pierwszych minutach radziła sobie Jagiellonia, ale kiedy podchodziła pod pole karne Legii, brakowało dokładnego dośrodkowania, bądź celnego strzału na bramkę Arkadiusza Malarza. Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem wyglądała jak starcie drużyn środka tabeli, które nie walczą zupełnie o nic. Jeden celny strzał na siedem prób po stronie Jagiellonii, natomiast Legia nie zdołała oddać choćby jednego uderzenia w stronę bramki Mariana Kelemena.

Od początku drugiej połowy mocno naciskała drużyna Ireneusza Mamrota. Już w pierwszej minucie stworzyła sobie sytuację pod bramką Malarza, ale nieczysto w piłkę trafił Martin Pospisil. Legia wyglądała w tym spotkaniu jakby remis w pełni ją satysfakcjonował. Nie podejmowała ryzyka, oddając inicjatywę gospodarzom. W 79. minucie przyjezdni stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, jednak w momencie kluczowego podania na spalonym był Michał Kucharczyk. W 88. minucie Chris Philipps faulował tuż przed polem karnym Bartosza Kwietnia, ale stały fragment gry źle wykonał Guilherme. W ostatniej minucie doliczonego czasu mocny strzał oddał Kwiecień, jednak piłka poszybowała ponad bramką. Była to ostatnia akcja, po której sędzia Tomasz Musiał zakończył to spotkanie.

Bezbramkowy remis jest korzystniejszy dla Legii, która po 34. kolejce pozostanie na pozycji lidera. W następnej serii spotkań Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań, natomiast zespół z Warszawy podejmie u siebie Wisłę Płock.

Jagiellonia Białystok 0:0 Legia Warszawa (0:0)

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Wlazło – Frankowski (90′ Lazarević), Świderski (68′ Sheridan), Pospisil, Novikovas (80′ Kwiecień) – Bezjak

Legia Warszawa: Malarz – Vesović, Astiz, Pazdan, Hlousek – Remy, Antolić – Kucharczyk (80′ Eduardo), Szymański, Hamalainen (72′ Radović) – Niezgoda (46′ Philipps)

Żółte kartki: 18′ Hlousek, 52′ Astiz, 85′ Bezjak, 86′ Philipps,

Sędzia: Tomasz Musiał

Widzów: 18 763