Jagiellonia rzutem na taśmę ratuje punkt!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:37
6 kwi 2015, 19:57

Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 2:2 w meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Obydwie drużyny ostatnio nie prezentowały wysokiej formy. Początek spotkania był nerwowy zarówno ze strony Jagiellonii, jak i ze strony krakowian. Jednak już w 16. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po ładnej akcji Niki Dzalamidze dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Patryka Tuszyńskiego, który bez problemu skierował piłkę do siatki. Dla piłkarza Jagiellonii był to już siódmy gol w tym sezonie. Do końca pierwszej połowy mecz toczył się praktycznie cios za cios. Kibice na pewno nie mieli na co narzekać. Od początku drugiej połowy przeważała Wisła, co udokumentowała już w 46. minucie, gdy Paweł Brożek strzelił swojego czternastego gola w tym sezonie Ekstraklasy i wyrównał stan rywalizacji. Napór Wisły nie ustawał, Jagiellonii ciężko było się bronić, jednak jakoś dawała radę. Jednak tylko do 71. minuty, kiedy to Wilde Donald Guerrier wyprowadził “Białą gwiazdę” na prowadzenie. Piłka po jego strzale odbiła się od innego zawodnika, co zmyliło Bartłomieja Drągowskiego i bramkarz Jagi musiał po raz drugi dzisiejszego wieczoru wyjmować piłkę z siatki. Jagiellonia próbowała odrabiać straty, jednak nie miała zbytnio argumentów. Jednak w doliczonym czasie gry udało się zespołowi z Białegostoku wyrównać, za sprawą Patryka Tuszyńskiego, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Ostatecznie obydwa zespoły musiały podzielić się punktami.

Wisła po dzisiejszym remisie jest 5. i ma na koncie 38 pkt. Jagiellonia jest 3. i zdobyła do tej pory 42 pkt. Liderem tabeli jest Legia(49 pkt) przed Lechem(46). Tabelę z 23 pkt na koncie zamyka Zawisza, który dopiero jutro rozegra swoje spotkanie z Pogonią.

W następnej kolejce Jagiellonia podejmie w Szczecinie Pogoń, zaś Wisła u siebie Górnika Zabrze.

6 kwietnia 2015, 18:00 – Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-2 Wisła Kraków