Jagiellonia wygrywa rzutem na taśmę

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:34
23 maj 2015, 22:22

Jagiellonia Białystok wygrała z Wisłą Kraków 2:1 w ostatnim dzisiejszym spotkaniu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Zwycięzca tego spotkania zajmowałby po tej kolejce 3. miejsce w ligowej tabeli. Przed meczem białostoczanie wyprzedzali Białą Gwiazdą ledwie o dwa punkty. W ostatniej kolejce Jaga kontrowersyjnie przegrała z Legią 1:0, zaś Wisła zremisowała 2:2 z Pogonią. W rundzie zasadniczej w Białymstoku padł remis 2:2, zaś w Krakowie Jaga wygrała 2:0. Oprócz Legii i Lecha te dwa zespoły wydają się najbardziej realnymi kandydatami do gry w europejskich pucharach. Dlatego też ten mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.

W Białymstoku mecz oglądał komplet widzów. Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Wisły. Jagiellonia nie miała zbyt wielu argumentów, zaś goście pod koniec pierwszej części spotkania zasłużenie wyszli na prowadzenie po bramce Macieja Jankowskiego, która fantastycznie wykorzystał dośrodkowanie Macieja Sadloka i strzałem głową trafił do siatki. W drugiej połowie w końcu Jagiellonia zaczęła grać swojego. Małymi kroczkami próbowała nadgryzać Wisłę jednak dość długo to jej się nie udawało. Dopiero w 87. minucie gospodarze dopięli swego i wyrównali stan spotkania. A konkretnie Patryk Tuszyński, który efektownym uderzeniem nie dał szans Miśkiewiczowi. Chwilę później stadion znowu oszalał z radości. Jaga wyszła na prowadzenie po golu z przewrotki Jana Pawłowskiego. Jednak czy piłkarz Jagiellonii nie znajdował się na pozycji spalonej? Cóż…. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i to gospodarze cieszyli się w trzech punktów i miejsca na podium T-Mobile Ekstraklasy.

Jaga ma 32 punkty i nad 4. Lechią ma cztery punkty przewagi, jednak gdańszczanie swój mecz z Lechem zagrają dopiero jutro. Wisła jest 5. i traci punkt do podopiecznych Jerzego Brzęczka. W następnej kolejce zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, zaś Wisła podejmie na wyjeździe Legie.

Jagiellonia Białystok 2-1 Wisła Kraków
Patryk Tuszyński 87, Jan Pawłowski 89 – Maciej Jankowski 42

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski – 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 4. Michał Pazdan, 3. Jonatan Straus – 21. Przemysław Frankowski (46, 10. Nika Dzalamidze), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (73, 5. Łukasz Tymiński), 20. Maciej Gajos, 11. Karol Mackiewicz (61, 9. Jan Pawłowski) – 8. Patryk Tuszyński.

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz – 20. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok (90, 18. Semir Štilić) – 21. Łukasz Burliga (88, 8. Jean Barrientos), 34. Alan Uryga, 7. Maciej Jankowski, 10. Łukasz Garguła, 9. Rafał Boguski (85, 23. Paweł Brożek) – 14. Mariusz Stępiński.