Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Jagiellonia wygrywa w sparingu z ukraińskim zespołem

Jagiellonia wygrywa w sparingu z ukraińskim zespołem

0

Jagiellonia Białystok wygrała w środę wieczorem w Bakovci z ukraińskim zespołem FK Ołeksandria 1-0 w swym ostatnim sparingu na obozie w Słowenii. Bramkę dla białostockiej drużyny, w której w dwóch połowach wystąpiło 11 różnych piłkarzy, zdobył Ivan Runje.

Jagiellonia od niemal dwóch tygodni przebywała na obozie w Słowenii. Środa była ostatnim dniem białostoczan na zgrupowaniu, po kolacji – jak informuje klub – drużyna ma stamtąd wyjechać.

Kontrolne spotkanie z FK Ołeksandria było ostatnim sparingiem rozegranym przez Jagiellonię w Słowenii. Wcześniej tego dnia białostoczanie wygrali 5-2 z innym ukraińskim zespołem Wołyń Łuck.

W sumie Jagiellonia na wyjeździe rozegrała pięć meczów. Oprócz wygranych z ukraińskimi zespołami, białostoczanie zremisowali z chorwackim zespołem NK Osijek 2-2, pokonali wicemistrza Słowenii NK Maribor 3-2 i przegrali 0-2 z mistrzem Macedonii Vardarem Skopje.

Po powrocie do Polski białostoczanie zagrają jeszcze kontrolnie z białoruskim Dynamem Brześć. W pierwszym ligowym meczu zmierzą się 16 lipca w Warszawie z Legią.
Jagiellonia Białystok – FK Ołeksandria 1-0 (0-0)

Jagiellonia Białystok: Marián Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Jonatan Straus – Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (76 Damian Szymański), Konstantin Vassiljev, Karol Mackiewicz (60 Darko Bodul) – Fedor Czernych.

Bramka: 83′ Ivan Runje

 

Komentarze