Historyczne zwycięstwo Jagiellonii!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:11
11 gru 2015, 22:42

Jagiellonii Białystok w końcu udało się przełamać przy ulicy Cichej w Chorzowie, pokonując tamtejszy Ruch 4:0 w ramach spotkania 20. kolejki Ekstraklasy. Bramki dla drużyny gości zdobyli: Romanczuk, Mackiewicz, Frankowski oraz Tomasik.

Początek spotkania zapowiadał niezłe spotkanie w Chorzowie. Najpierw okazję do zdobycia bramki miała drużyna przyjezdnych, lecz instynktowna interwencja golkipera Ruchu uchroniła gospodarzy od straty gola. Kilka chwil później swoją szansę na wyjście na prowadzenie mieli miejscowi. Po uderzeniu Iwańskiego, przyjezdnych uratowała poprzeczka. Najwięcej działo się jednak w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania. W 47. minucie po szybkiej kontrze żółto-czerwonych, bramkarz z Chorzowa nie przepisowo zatrzymywał w polu karnym Cernycha, za co sędzia wyrzucił go z boiska oraz podyktował rzut krany. Romanczuk pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Od początku drugiej części spotkania można było zauważyć przewagę Jagiellonii. Dominacja w środku pola oraz dobra dyspozycja drużyny z Białegostoku zapowiadała, iż na jednej bramce w tym spotkaniu się nie skończy. Jak się okazało długo nie trzeba było czekać. W 58. minucie Mackiewicz wykorzystał świetną wrzutkę Vassiljeva i skutecznie zamknął akcję podwyższając prowadzenie żółto-czerwonych. Zaledwie pięć minut później przyjezdni po raz kolejny trafili do siatki rywala. Piłka dość szczęśliwie znalazła się pod nogami Frankowskiego, który uderzeniem z 8 metra nie dał szans golkiperowi z Chorzowa. Swoją szansę na zdobycie bramki w tym spotkaniu miała w drugiej połowie drużyna gospodarzy, lecz piłka uderzona głową przez Efira przeleciała tuż nad poprzeczką. W 86. minucie sędzia główny podyktował kolejną jedenastkę w tym spotkaniu, ponownie dla drużyny przyjezdnych. Do piłki podszedł Tomasik i silnym uderzeniem ustalił wynik na 4:0 dla Jagiellonii Białystok.

Warto dodać, iż zwycięstwo Jagiellonii przy ulicy Cichej w dzisiejszym spotkaniu jest historyczną wygraną. Nigdy wcześniej w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarzom żółto-czerwonych nie udało się pokonać drużyny z Chorzowa na ich własnym stadionie.

Trzy punkty zdobyte w tej potyczce pozwoliły podopiecznym Michała Probierza awansować na 8. miejsce w tabeli. Natomiast piłkarze Ruchu Chorzów pozostał na 5. lokacie.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 0:4 (0:1)
45+6. Romanczuk (kar.), 58. Mackiewicz, 63. Frankowski, 87. Tomasik (kar.)