Jak radzili sobie rywale polskich drużyn?

31 sie 2015, 00:05

Najbliższymi rywalami w europejskich pucharach Legii Warszawa będą zespoły: Napoli, Club Brugge, FC Midtjylland. Rywalami poznańskiego Lecha będą ekipy FC Basel, Belenenses i Fiorentina. Oto przegląd występów rywali polskich drużyn.

Club Brugee rozgromiła na własnym boisku Standard Liege 7:1. Do przerwy belgijska drużyna prowadziła już 4:1. Cztery bramki zgromadził na swoim koncie najnowszy nabytek Abdoulay Diaby. Po sześciu kolejkach rozegranych w belgijskiej Ekstraklasie zespół z Brugii zgromadził 10 punktów i znajduje się na drugim miejscu.

Napoli zremisowało swój domowy mecz z Sampdorią Genua 2:2. W spotkaniu drugiej kolejki Serie A dwie bramki zanotował Gonzalo Higuain, jednak po zmianie stron zwycięstwa gospodarzy pozbawił Eder.

FC Midtjylland po zwycięstwie nad Hobro IK jest liderem duńskiej Ekstraklasy. Dwie bramki zanotował Pusić.

FC Basel pokonał na własnym boisku FC Zurich w 7. kolejce i gromadzi już 21 pkt na koncie.

Włoska Fiorentina uległa zespołowi Torino 1:3, choć do przerwy prowadziła jedną bramką z drużyną Kamila Glika. Swoje spotkanie z Maritimo zespół Belenenses rozegra w poniedziałek.

SSC Napoli – Sampdoria Genua 2:2 (2:0)
1:0 – Higuain 9′
2:0 – Higuain 39′
2:1 – Eder (k.) 57′
2:2 – Eder 59′

Club Brugge – Standard Liege 7:1 (4:1)
1:0 – Diaby 8′
2:0 – Vormer 32′